FANDOM


Jalkapallon Mestarien Liiga on Qruutin jalkapallounionin (Futbollünion thës Qruut) järjestämä jokavuotinen urheilutapahtumma maailman parhaille jalkapallojoukkueille. Aiemmin turnausta järjesti Koiralan urheiluliitto, mutta rahoituksen loppuessa järjestäjää vaihdettiin.

Gold Football Award Trophy Transparent PNG Clipart

St. Hauva -pokaali

Palkinnot Muokkaa

Mestarien liigan voittajalle on luvassa St. Hauva -pokaali ja miljoonan Qruutin punnan (n. 22000000€) voittopotti. Paras maalintekijä saa KultaPallon, jota ei tule sekoittaa vuoden parhaalle pelaajalle jaettavaan Kultaiseen Palloon. Aiemmin palkinnot maksettiin euroina, mutta pankki- ja verotusteknisistä syistä Qruutin palloliitto alkoi maksaa voittosumman puntina. Samalla summaa hieman pienennettiin.

Vaihe Voittosumma
Mestaruus £1 000 000
Finaali £500 000
Välierät £333 333
Puolivälierät £250 000
Lohkovaihe £200 000

Joukkueet Muokkaa

Kaudelle 2020 toivotaan 32 joukkuetta, mutta todennäkoisesti määrä ei täyty.

Joukkue Valtio Stadion Sijoitus
Ruäl Fotboll Qruut Qruut Senträl Futbollplan
FC Kilbûr Qruut Qruut Kilbûr Stadion
Osklo FK Malline:Maadata Skånesborg Skånesborg Osklo Sentrumstadion
Rakarta Cobras Malline:Maadata Tursaania Tursaania Rakarta Stadion
Korona Ballers Malline:Maadata Tursaania Tursaania Korona Stadion
Porte Nueva Pepperones Saint Martini Saint Martini Porte Nueva Stadion
Blanco FC Jeylanti Jeylanti Imperial Palace
Citrona A Jeylanti Jeylanti Arenàs Stadion
Clovers Jeylanti Jeylanti West-Park Clover Stadium
FC Cardiff Peacocks Wales Wales Feather Dome
Porthgam FC Wales Wales Millenium Park
SC Olympia Exeter Wales Wales Royal Arena
Semey Jolbaristar Ormolv Ormolv Tün
Bias Zvedzda Ormolv Ormolv Bias Megastadion
Novos Nesti Ormolv Ormolv Myach
Kirkuvia United Kyporia Kyporia Kirkuvian Stadion
Teiresias Kyporia Kyporia Rugrado
Lewski Sofia Malline:Maadata Bulgaro-Slavia Bulgaro-Slavia Gerena
Crazywood Razgrad Malline:Maadata Bulgaro-Slavia Bulgaro-Slavia Crazywood Arena
POAK FC Malline:Maadata Bulgaro-Slavia Bulgaro-Slavia Tumbo Stadium
FC Vinio Kastamere Kastamere Vinio Stadion
Royal Foots Malline:Maadata Garia Garia TBD
Madrid Masters Malline:Maadata Garia Garia TBD
FC Granada Malline:Maadata Garia Garia TBD

Lohkot Muokkaa

A-lohko Muokkaa

Joukkue O V T H TM PM ME P
FC Kilbûr 1 1 0 0 2 1
1
3
Porte Nueva Pepperones 1 0 0 1 1 2
0
FC Cardiff Peacocks 0 0 0 0 0 0 0 0
Bias Zvedzda 0 0 0 0 0 0 0 0

B-lohko Muokkaa

Joukkue O V T H TM PM ME P
Royal Foots 1 0 0 1 2 3
0
Teiresias 1 1 0 0 3 2 +1 3
Blanco FC 0 0 0 0 0 0 0 0
Korona Ballers 0 0 0 0 0 0 0 0

C-lohko Muokkaa

Joukkue O V T H TM PM ME P
Citrona A 1 0 0 1 1 3 -2 0
Semey Jolbaristar 1 1 0 0 3 1 +2 3
Osklo FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Porthgam FC 0 0 0 0 0 0 0 0

D-lohko Muokkaa

Joukkue O V T H TM PM ME P
Crazywood Razgrad
Novos Nesti
SC Olympia Exeter
Racarta Cobras

E-lohko Muokkaa

Joukkue O V T H TM PM ME P
POAK FC
FC Vinio
Clovers
FC Granada

F-lohko Muokkaa

Joukkue O V T H TM PM ME P
Madrid Masters
Lewski Sofia
Kirkuvia United
Ruäl Futboll

Otteluohjelma Muokkaa

Ottelupäivä 1: 5.2. Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
FC Kilbûr - Porte Nueva Pepperones
Royal Foots - Teiresias
Citrona A - Semey Jolbaristar

Ottelupäivä 2: 7.2. Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Crazywood Razgrad Novos Nesti
POAK FC FC Vinio
Madrid Masters Lewski Sofia

Ottelupäivä 3 Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2

FC Cardiff Peacocks

Bias Zvedzda

Blanco FC

Korona Ballers

Osklo FK Porthgam FC

Ottelupäivä 4 Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
SC Olympia Exeter Rakarta Cobras
Clovers FC Granada
Kirkuvia United Ruä Futboll

Ottelupäivä 5 Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
FC Kilbûr Fc Cardiff Peacocks
Royal Foots Blanco FC
Citrona A Osklo FK

Ottelupäivä 6 Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Crazywood Razgrad SC Olympia Exeter
POAK FC Clovers
Madrid Masters Kirkuvia United

Ottelupäivä 7 Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Porte Nueva Pepperones FC Cardiff Peacocks

Teiresias

Blanco FC
Semey Jolbaristar Osklo FK

Ottelupäivä Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Novos Nesti SC Olympia Exeter
FC Vinio Clovers
Lewski Sofia Kirkuvia United

Ottelupäivä Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
FC Kilbûr Bias Zvedzda
Royal Foots Korona Ballers
Citrona A Porthgam FC

Ottelupäivä Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Crazywood Razgar Rakarta Cobras
POAK FC FC Granada
Madrid Masters Ruäl Futboll

Ottelupäivä Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Porte Nueva Pepperones Bias Zvedzda
Teiresias Korona Ballers
Semey Jolbaristar Porthgam FC

Ottelupäivä Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2
Novos Nesti Rakarta Cobras
FC Vinio FC Granada
Lewski Sofia Ruäl Futboll

Jatkosarja Muokkaa

Neljännesvälierät Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2 PVM Ottelupaikka

Puolivälierät Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2 PVM Ottelupaikka

Välierät Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2 PVM Ottelupaikka

Finaali Muokkaa

Joukkue 1 Tulos Joukkue 2 PVM Ottelupaikka

Muuta Muokkaa

Maalipörssi Muokkaa

Pelaaja Joukkue Pisteet
Glenn Hærtveik Ruäl Futboll
Steiv Ilarssøn Ruäl Futboll
Eŋvar Lillehammer Ruäl Futboll
Artemio Pozzi Rakarta Cobras
Eligio Rios Rakarta Cobras
Malik Polo Rakarta Cobras
Michael McStevens Blanco FC
Türo Eronen Blanco FC
Ibrahim Allam Blanco FC
Fredric Canounaa FC Cardiff Peacocks
Deuwebain Pali FC Cardiff Peacocks
Taylor Starr FC Cardiff Peacocks
Shemeik Ornikov Semey Jolbaristar
Vladimir Isev Semey Jolbaristar 3
Ruslan Kovn Semey Jolbaristar
Junior Mapoko Lewski Sofia
Gabriel Ubertren Lewski Sofia
Anton Votov Lewski Sofia
Orests Karos Kirkuvia United
Kustaa Manol Kirkuvia United
Lukas Viykal Kirkuvia United
Seth Toledo FC Vinio
James Struthers FC Vinio
Senior Belisle FC Vinio
Anrë Pirlö FC Kilbûr
Joe Härd FC Kilbûr 2
Vald Ihrahimovitc FC Kilbûr
Hípolito Siena Korona Ballers
Dino Ardizzone Korona Ballers
Lodovico Soriano Korona Ballers
Henry Stockmann Citrona A
Felix Manrique Citrona A
Zulihav Zeneli Citrona A 1
Aston Shealan Porthgam FC
Maximilian Everest Porthgam FC
Victor Cassee Porthgam FC
Erasyl Iznov Bias Zvedzda
Artur Bolesny Bias Zvedzda
Gena Zilsnyi Bias Zvedzda
Klaudio Keshero Crazywood Razgrad
Marcelo Crazywood Razgrad
Virgel Mesidjen Crazywood Razgrad
Andreas Manitalia Teiresias 1
Anroas Samarias Teiresias 1
Androas Mania Teiresias 1
Leonid Hinojosa Lisso FC
Vin Candelaria Lisso FC
Canan Tortellia Lisso FC
Alvar Jensen Pedersen Osklo FK
Lars Jansen Søresen Osklo FK
Anders Aas Andersen Osklo FK
Aiem Best Porte Nueva Pepperones 1
Juar Worst Porte Nueva Pepperones
Viar Viners Porte Nueva Pepperones
Pekseli Alvas Clovers
Hashtag Moughoubi Clovers
Katomun Haraka Clovers
Antonio Aleusia SC Olympia Exeter
Allan Leeds SC Olympia Exeter
Minor Tetlak SC Olympia Exeter
Lasar Ibrojevts Novos Nesti
Leonid Brezas Novos Nesti
Mitya Ibrov Novos Nesti
Aleksandar Prejovic POAK FC
Dimitris Pelkos POAK FC
Roberto Mack POAK FC
Don Red Royal Foots 1
Carl Back Royal Foots 1
Kari Korhi Royal Foots

Mestarit ja maalipörssin voittajat Muokkaa

Joukkue Vuosi Maalipörssin voittaja Maalimäärä
Sheltinburg FC (SFC) 2015 Cristiano Koiraldo (SFC)

5

Real Katisburg 2016 Cristiano Koiraldo (SFC) 6
Pohjolan Seura 2017 Al-Amir Abidal (VBT) 4
FC Evanloun 2018 Cristiano Koiraldo (SFC) 7
FC Evanloun 2019
TBD 2020 TBD